Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 kwietnia 2019

W dniu 29 kwietnia 2019 roku o godz. 11 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Seceminie odbyło się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne do projektu pn. „Strefa Aktywnych Seniorów”.

Podmiotem realizującym ten projekt ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 jest Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju z Włoszczowy. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki fundacji – Katarzyna Standerska i Małgorzata Bugaj oraz przedstawiciele Urzędu Gminy – Edyta Wójcik i Dominik Stawiarz.

Na spotkanie przybyła bardzo liczna grupa mieszkańców naszej gminy w wieku senioralnym 60+, która miała możliwość zapoznania się z ofertą zadań przewidzianych w projekcie i dokonania zapisu na interesujące ich zajęcia. A oferta projektu „Strefa Aktywnych Seniorów” jest bardzo bogata. W projekcie przewidziano zajęcia tematyczne (hobbystyczne) o wybranej przez uczestników tematyce, np. praktyczna nauka języka  angielskiego, zajęcia muzyczno-wokalne, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia komputerowe, ćwiczenia usprawniające z rehabilitantem lub warsztaty kulinarne i stylizacji wnętrz. Ponadto znaczna grupa naszych mieszkańców (ok. 30 osób) wyraziła chęć udziału w cotygodniowych zajęciach rekreacyjno-usprawniających na basenie (aquafitness). Dla uczestników projektu przewidziano również wyjazdy kulturalne do teatru i filharmonii w ramach działania „Senior z kulturą” oraz wycieczki krajoznawcze. Planowany jest również blok edukacyjny Akademia Aktywnego Seniora, na który składać się będzie cykl wykładów dotyczących możliwości rozwijania aktywności, samorealizacji oraz udziału seniorów w życiu społecznym i publicznym.

Wszystkie zaproponowane przez przedstawicielki Fundacji CEdR działania spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony seniorów uczestniczących w spotkaniu. Realizacja projektu  przewidziana jest do końca 2019 roku, a jego rozpoczęcie planowane jest jeszcze przed wakacjami.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie