GMINA SECEMIN

Ruszyła Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej w naszej gminy

9 maja 2018

W dniu 8 maja br. rozpoczęły się szkolenia w ramach projektu „Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej" na terenie gminy Secemin. Pierwsza grupa szkoleniowa składała się z 10 osób w wieku 44-64 lat. Projekt „Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej" jest realizowany przez ZHP Chorągiew Kielecką w 41 gminach z województw: świętokrzyskiego i śląskiego. Bierze w nim udział ponad 4400 osób. Zajęcia prowadzą trenerzy (Liderzy Cyfrowi), wybrani spośród cieszących się zaufaniem mieszkańców gmin, na terenie których realizowany jest projekt.

 

 

Uczestników szkolenia powitał Sekretarz Gminy Dominik Stawiarz, który poinformował, że celem tego projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców gminy Secemin – tak, by mogli oni w przyszłości bezpiecznie poruszać się w internecie, korzystać z bankowości elektronicznej czy robić zakupy poprzez e-sklepy. Jak dodał, z naszej gminy w projekcie  weźmie udział 40 mieszkańców z przedziału wiekowego: 18 - 65+.

Zajęcia odbywają w pracowni komputerowej, zorganizowanej w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Seceminie.  Liderem Cyfrowym na terenie naszej gminy został Rafał Duś – informatyk Urzędu Gminy Secemin. Każdy z uczestników projektu otrzyma komplet materiałów szkoleniowych oraz posiłek podczas szkolenia.

Ponadto w każdej gminie biorącej udział w projekcie powstanie Publiczny Punkt Dostępu do Internetu, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać również po zakończeniu projektu. Będzie to miejsce wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie, także przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie